Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Římskokatolická farnost Rymice

 

Římskokatolická farnost Rymice

Pořad bohoslužeb

Neděle 8:00
Středa (mimo prázdniny) 17:00
Každou první středu v měsíci se koná adorace Nejsvětější Svátosti Oltářní a příležitost ke svátosti smíření od 16:00

 

Kontakt farnost

Římskokatolická farnost Rymice
Rymice 55
769 01 Holešov
IČ: 46998454
E: farymice@ado.cz
M: 739 246 037 (Farní úřad Holešov)

 

 

 

Schola Rymice

Schola Rymice aktivně působí v rymické farnosti již 10 let. Náš sbor čítá 14 členů a svým zpěvem doprovázíme nedělní a středeční mše svaté v kostele sv. Bartoloměje. Příležitostně zpíváme na svatbách, pohřbech a koncertech.

 

Doprovázení zpěvem mší svatých má v rymické farnosti již dlouhou tradici, na kterou devátým rokem navazuje naše schola. Odvážné začátky najdeme už v roce 2000, kdy první uskupení příležitostně doprovázelo mše ve všední dny. Ovšem schola, jak ji známe dnes, začala působit později. V roce 2008 došlo k absenci varhaníka a naše dvě varhanice Jana a Markéta Cápíkovy se statečně chopily tohoto úkolu a začaly doprovázet mše svaté. Od hraní už nebylo daleko ke zpívání, a tak vznikl soubor o asi deseti členech, který se zpěvem pomáhal varhanicím. Utvořil se tak nejen soubor, ale i prostor pro společné setkávání i mimo mše ať už na zkouškách, soustředěních na Hostýně, nebo vystoupeních.

V roce 2015 čítala schola 16 členů, nyní je náš počet sice nižší, ovšem počáteční zapálení zpívat Bohu ani tak neochabuje. Rádi zpíváme všude, kde jsme pozváni, a tak od svého vzniku jsme měli možnost zpívat při různých příležitostech v mnoha kostelích našeho regionu například Mysločovicích, Pravčicích, Rajnochovicích, Staré Vsi, Hostýně, Holešově, Roštění, Žeranovicích nebo Hulíně.

Velkou událostí je pro nás každoročně také Adventní koncert, kde díky spojení s dalšími vystupujícími panuje vždy radostná atmosféra. Loni spatřilo světlo světa naše druhé CD Zpívat píseň lásky smím, jehož název vyjadřuje smysl celého našeho úsilí.

 

Foto:

https://farnostrymice.rajce.idnes.cz/

 

Kontakt Schola Rymice

E: scholarymice@seznam.cz
E: Lucie.Capikova@seznam.cz